?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Горіло-палало

63.94 КБ

Отаке творилося на березі Смотрича в Кам’янці цієї суботи. Зібралося реінкарноване Подільське братство, приїхала ще ватага хмельничан з чи то батюшкою, чи волхвом язичницьким, і празнували день літнього сонцестояння (кажуть, що то власне і є справжній Купало, а не 7 липня). Як водиться, багаття, народні подільські обряди, пісні, забави, та ще й язичницькі ритуали правили, читали заклинання, приносили жертвоприношення у вигляді хліба, посвячували у віру.Цікаво лише, чи буде щось робитися і на "календарного" Івана Купала? В кожному разі, тішуся, що гарну кам’янецьку традицію відновлено, і вже до наступного разу планую вивчити трохи тих пісень і поучаствувати активніше.

Comments

( 15 comments — Leave a comment )
kamienczanka
Jun. 25th, 2007 01:19 pm (UTC)
так а де це конкретно було? мені сказали. що має бути щось "богемне". Пішли ми з мамою - Мік вдень поїхав - під вечір до фортеці дивитися. Ніц не знайшли.
Але якщо це було щось глибоко-фольклорне, то може воно й на добре. Бо не варто втручатися в ритуали інгших людей, тим більш, якщо сама до ритуалів ставишся скептично...
bulbaszkaero
Jun. 25th, 2007 01:58 pm (UTC)
Насправді нічого "богемного" - зібралися старі дядьки з Подільського братства, багато було молоді - десь під сотню людей всього. То було на традиційному місці - як спуститися за Укрсоцбанком до річки і пройтися вліво, попід Новопланівським мостом.
Ритуали собі правила групка людей зі своїм батюшкою, а в основному - то було суто фольклорне дійство, всі у вишиванках, співали-танцювали. І дуже вийшло по-сімейному - самі свої, сторонніх спостерігачів практично не було. Мені сподобалось:)
malyu4ka
Jun. 25th, 2007 01:32 pm (UTC)
а хто то на 4 фотці?
bulbaszkaero
Jun. 25th, 2007 02:23 pm (UTC)
Бульбашка Аеро зі своїм пициком;))) А я, здається, вже знаю, хто така Малючка))) Ну то шо, якось попиву?
malyu4ka
Jun. 25th, 2007 02:30 pm (UTC)
аааааааааааааааа!!!!!!!!!!!!! де дівся мій коментар????????
bulbaszkaero
Jun. 25th, 2007 02:34 pm (UTC)
Ворона вкрала;))) Там же моє повне дос’є, не вистачало лише повної дати народження! Кошмааааар!!!!!
malyu4ka
Jun. 25th, 2007 02:39 pm (UTC)
зачем ви, тьотінька, дітєй обіжаєте?

пи.си. значит в мене все таки є чуйка *пішла радуватись і всім розказувати хто така Бульбашка Аеро* :))))
bulbaszkaero
Jun. 25th, 2007 05:55 pm (UTC)
За тьотіньку - окреме жирне мерсі:))

Пи.си. А кому це - всім?
malyu4ka
Jun. 26th, 2007 07:07 am (UTC)
якщо ти "кажеця" знаэш хто така Малючка, то повинна і знати кому це "всім" ;-)
bulbaszkaero
Jun. 27th, 2007 11:50 am (UTC)
Наталко, ВСІМ - привіт!
Пи.си Пиво у четвер іще актуальне?
malyu4ka
Jun. 28th, 2007 09:55 am (UTC)
четвер - то святе! ;-)
voronia
Sep. 14th, 2007 08:58 am (UTC)
Четверте фото
Я тебе одразу не впізнала. Потім придивилась, ай справді руки твої і малеча теж твоя. На цьому фото ти дуже схожа на свою маму.
bulbaszkaero
Sep. 14th, 2007 12:05 pm (UTC)
Re: Четверте фото
Ага, коли без гривки:) Мене тут важко впізнати, бо якась я тут нетипова. Тепер виглядаю краще (коли з гривкою), і руки у мене вже схудли - обручку знову ношу на правій руці, а не на лівій (бо не налазила). А от це вбрання у мене - суперексклюзивне. Це комплект - сорочка і спідниця, гаптовані, з домашнього полотна, за традиційною українською викрійкою і технологією. Нема жодного машинного шва - усе руцями. Це мені свекруха подарувала. Вона колись пошила його собі, і носила, але тепер він їй за розміром не підходить. І ще маю коралі до костюма, але, на жаль, не справжні - дуже гарна імітація. Справжні, питала, коштують близько 150 доларів. Колись, як розбагатію...
voronia
Sep. 14th, 2007 02:59 pm (UTC)
Re: Четверте фото
Гарний подарунок!
Як приїдемо обов"язково обдивлюсь теє вбраннячко. Може і собі такеж зроблю. Плани-мрії вже давно є, от тільки руки не доходять.
bulbaszkaero
Sep. 17th, 2007 06:17 am (UTC)
Re: Четверте фото
Гадаю, Маргарита Борисівна не відмовить дати схемку викрійки та візерунка, щоб скопіювати. Але, як на мене, то така марудна справа, ніколи б цим не займалась. Та й часу аж стільки не знайду. І тобі нагадаю, що годинами сидіти - шкідливо, а тобі так і поготів.
( 15 comments — Leave a comment )